Starzenie się skóry to proces, który zachodzi w organizmie blisko 25 roku życia. Od tamtej pory włókna kolagenowa tracą swoją elastyczność, a sama cera potrzebuje regularnego nawilżania do utrzymania prawidłowego wyglądu. Powstające zmarszczki są zmorą dla wielu kobiet i mężczyzn z całego świata, stąd rozpoczynają oni poszukiwania sprawdzonych metod walki z nimi. Medycyna estetyczna proponuje dziesiątki możliwości, wśród których znajduje się lifting twarzy bez użycia skalpela. Jak wykonuje się lifting niechirurgiczny?

Wiele możliwości

Im więcej gabinetów medycyny estetycznej, tym więcej stosowanych metod. Zmarszczki pod oczami mogą być niwelowane przez nici liftingujące lub zastrzyki z kwasu hialuronowego. Różnica między zabiegami dotyczy przede wszystkim czasu utrzymywania się efektów, jednakże samo zdecydowanie się na konkretne leczenie powinno odbywać się po szczegółowej konsultacji z lekarzem. To on określi stopień zaawansowania procesów starzenia, a także zdecyduje, która metoda wypełniania zmarszczek okaże się najbardziej skuteczna.

Postaw na wiedzę lekarza

Zabieg wykorzystujący nici hialuronowe jest o tyle skomplikowany, że powinien odbywać się pod okiem doświadczonego specjalisty. Zarówno zmarszczki na czole, jak i pod oczami niwelowane tą metodą znacząco zmniejszają swoją widoczność, a skóra staje się bardziej jędrna i odżywiona. Warto pamiętać, że obok wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej liczy się także codzienna pielęgnacja, która pomaga skórze hamować procesy starzenia naturalnie występujące wewnątrz.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...